DR. ALP ŞEN (ÇOCUK SAĞLIĞI UZMANI)

1965 yılında Muğla'da doğdum. Memur olan anne ve babamın İzmir'e tayinlerinin çıkması sebebiyle 40 günlükken geldiğim İzmir'de ilk orta ve lise eğitimimi tamamladım.

Bornova Anadolu Lisesi'ni bitirdikten sonra 1989 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldum.

1989-1990 yılları arasında Mardin/Nusaybin ilçesinde mecburi hizmetimi yaptım.1990-1995 yılları arasında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında uzmanlık eğitimimi tamamladım. Aynı yıl Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Endokrinoloji bölümünde çalışmalarıma devam ederken askerlik hizmetimi yapmak üzere Diyarbakır'a gittim.

Askerlik hizmetimi tamamladıktan sonra kariyer eğitimi yapmak üzere Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesine dönmüşken ani bir kararla 16 yıl kaldığım Manavgat Özel Akdeniz Hastanesinde çalışmaya başladım.

Temmuz 2013 yılında özel hastaneden ayrılarak kendi muayenehanemi açtım. İyi düzeyde İngilizce ve Almanca biliyorum. Milli Pediatri ve Türk Pediatri Dernekleri, Türk Tabipler Birliği üyesiyim. Evli ve iki çocuk babasıyım.

whatsapp